ПФЛ: ГРА БЕЗ ПРАВИЛ ЧИ З ОСОБИСТИМ РОЗРАХУНКОМ?

Головна Новини / ПФЛ: ГРА БЕЗ ПРАВИЛ ЧИ З ОСОБИСТИМ РОЗРАХУНКОМ?

ОФІЦІЙНА ПОЗИЦІЯ ФУТБОЛЬНОГО КЛУБУ "РУХ"' ЩОДО М'ЯЧІВ "SELECT".

До уваги:   пана Макарова С.Д.

  Президента ОФК «Професіональна Футбольна ліга України»

 

Від:            ТзОВ «ФК «Рух» Львів»

 

Стосовно: листа ПФЛ України №249 від 05.08.2019 р.

 

Шановний пане Сергію,

 

Керівництво ТзОВ «Футбольний клуб «Рух» Львів» (надалі – ФК Рух) засвідчує отримання 5 серпня 2019 року на електронну адресу ruh@pfl.com.ua вищезгаданого листа №249 від 05.08.2019 року за підписом спортивного директора ПФЛ пана Євгена Мороза стосовно використання м’ячів Select під час проведення календарних матчів Чемпіонату України з футболу.

 

По суті порушеного у листі питання вважаємо за необхідне з усією переконаністю ствердити таке.

 

  1. ФК Рух вважає угоду між ПФЛ та компанією Select та умови, на яких згадані м’ячі мали б використовуватися під час проведення календарних матчів Чемпіонату України з футболу, або кричуще непрофесійними, або протекціоністськими та такими, які містять у собі корупційні ознаки та зловживання службовим становищем.

Таке переконання склалася у нас на підставі інформації, отриманої від ПФЛ та безпосередньо від компанії Select, а також з наступних елементарних міркувань:

А) Єдиним бонусом, який отримують клуби від такої угоди, є безкоштовне отримання 30 (тридцяти) м’ячів на спортивний сезон.

Б) Стандартна мінімальна кількість м’ячів, яку використовує на рік команда «Рух» для забезпечення ігрового та навчально-тренувального процесу на належному рівні – 100 (сто) м’ячів на спортивний сезон, з яких 40 (сорок) використовується виключно під час проведення матчів впродовж сезону при застосуванні системи проведення матчів з 10 м’ячами, а 60 (шістдесят) використовується для якісного проведення навчально-тренувального процесу – до 20 м’ячів одночасно на одне тренування.

В) При цьому йдеться про м’ячі вищої якості, аніж Select, справжню якість яких усі могли вже спостерігати під час проведення матчу на Суперкубок України з футболу «Динамо» - «Шахтар», коли окремі м’ячі вийшли з ладу вже до завершення першого ж матчу їх використання. Тому реальна кількість м’ячів Select, необхідних на один спортивний сезон, може виявитися суттєво більшою.

Г) Відповідно, для забезпечення виконання угоди, укладеної між ПФЛ та компанією Select, усі клуби першої та другої ліги уже невдовзі будуть змушені докуповувати м’ячі, власне і виключно саме цієї компанії.

Д) Згідно мінімальної орієнтовної оцінки, лише впродовж сезону 2019/2020 рр. за умови добросовісного забезпечення якісного рівня проведення ігрового та навчально-тренувального процесу 38 клубів ПФЛ (команд-учасників змагань ПФЛ першої та другої ліги) будуть змушені закупити у компанії Select додатково сумарно близько 3000 (трьох тисяч) м’ячів.

Е) Таким чином, виходячи з ціни одного м’яча Select 20,00 (двадцять) Євро (вже навіть сама ціна свідчить про їх якість), окрім іміджевого ефекту, задля якого компанія Select вступає у стосунки з ПФЛ, прямий обов’язковий додатковий дохід компанії складе близько 60 000,00 (шістдесят тисяч) Євро за сезон.

 

Хочемо запитати у Вас:

 – Чи входила хоча б якась компанія на який-небудь футбольний ринок на таких сюрреалістично невигідних для клубів умовах, отримавши статус «Офіційний м’яч чемпіонату»?

  • Що отримали від цієї угоди клуби окрім обов’язку платити виключно одній компанії за сумнівної якості м’ячі пакистанського виробництва та потенційних погроз та санкцій, вже присутніх у листі №249 від 05.08.2019 року, а також вже поширюваних у медіа, наразі щиро сподіваємося не з Вашої подачі?
  • Хто був зацікавлений і з яких особистих мотивів в укладенні саме такої угоди і чи не буде зайвим, щоб цим питанням зацікавилися компетентні антикорупційні державні органи?

 

У доповнення до вищенаведених міркувань та запитань, хочемо познайомити Вас з іще одним дуже демонстративним фактом, який, сподіваємось, зацікавить і Вас.

А саме, після того, як ФК Рух виступив проти укладення угоди з компанією Select, ця компанія з власної ініціативи вийшла на контакт з нашим клубом, запропонувавши за підтримку угоди з боку ФК Рух 200 (двісті) безкоштовних м’ячів на спортивний сезон 2019/2020 (отримана ФК Рух пропозиція – додається до цього листа).

ДВІ СОТНІ, а не три десятки, пане Сергію!!!

Ви взагалі відчуваєте справжній, можливо у цій пропозиції вже дещо завищений, але близький до реального масштаб угоди, який мала б укласти ПФЛ, якби вона діяла в інтересах клубів і, власне, організації?

ФК Рух, звичайно ж, відмовився від цієї пропозиції, бо корпоративна солідарність з іншими членами ПФЛ для нас – не порожній звук. Але цей епізод доволі промовистий, погодьтесь.

То все-таки, хто і в яких інтересах насправді діяв з працівників очолюваної Вами організації? І у Вас і надалі підніметься рука ще погрожувати якимись санкціями і каральними органами?

  1. Друга, не менш важлива, сторона питання полягає у тому, що у ФК Рух вже існують тривалі і надійні договірні відносини на постачання м’ячів торгової марки PUMA. Ці договірні відносини укладені на підставі реальних потреб клубу, а також з урахуванням дійсних інструментів маркетингової політики – вимоги до якості продукції, гарантії, забезпечена частка безкоштовного отримання, знижки на понаднормові закупівлі та на випадок продовження співпраці впродовж наступних сезонів, погодження на торговельну діяльність партнера на офіційних заходах клубу і т.д.

Чи готова ПФЛ відшкодувати обом сторонам збитки від адміністративного розриву таких стосунків, готова до можливих супутніх судових процесів? Нарешті, на якій підставі ПФЛ узагалі бере на себе відповідальність (а точніше – таки безвідповідальність) стосовно руйнувань напрацьованих бізнес-процесів її членів?

Чи гарантує ПФЛ тривалість стосунків з обраним нею партнером і чи готова запропонувати ФК Рух механізми відновлення існуючих партнерських стосунків з TM PUMA чи іншою торговою маркою у випадку необхідності їх повторного відновлення після адміністративного розриву?

 

  1.  І, нарешті, найголовніше по глибинній суті того процесу, яким ми разом з Вами маємо щастя займатися.

Знаємо, що ніхто з працівників ПФЛ не був на передсезонному представленні нового бренду ФК Рух. Знаємо, що ніхто з працівників ПФЛ не був на першому матчі команди «Рух» у новому сезоні після переїзду її на постійно з Винник до Львова – «Рух» - «Волинь». Сподіваємося, що хоча б переглянули відеорепортаж передсезонної прес-конференції. Сподіваємося, що хоча б частково переглянули відеотрансляцію, що велася з матчу. І відчули атмосферу. Побачили брендування стадіону СКІФ, в зонах виходу команд на поле та трибун. Почули небанальні запалюючі дикторські тексти щодо стандартних подій на полі. Побачили декілька тисяч уболівальників. Не побачили, мабуть, точок продажу атрибутики позаду трибун стадіону, виїзну торгівлю, супутні атракції, котрі відбувалися у перерві матчу.

 

Щоб Ви розуміли, це не замальовки і не забаганки. Це – маркетингова політика, стратегія формування комерційного продукту футбольного клубу «Рух».

 

Якщо Ви намагаєтеся сформувати комерційний продукт Професіональної Футбольної Ліги, Ви мусите зрозуміти, що такий продукт буде потужним і затребуваним лише як сукупність окремих комерційних продуктів усіх футбольних клубів її членів, кожен з яких, зокрема, буде впливати на позицію потенційного партнера. Якщо Ви вважаєте за необхідне включати для формування комерційного продукту Професіональної Футбольної Ліги адміністративні заходи примусу, Ви мусите зрозуміти, що такі перші адміністративні заходи примусу повинні бути скеровані власне на стимулювання клубів до формування власної маркетингової політики та комерційного продукту.

І не буде жодного поступу у цій справі, якщо адміністративні заходи будуть скеровуватися супроти тих, хто хоче, намагається і робить, а не супроти тих, хто не робить нічого, але готовий підняти більше аніж дві руки «за», вибачте, будь-яку подачку.

 

Вважаємо, що ви паразитуєте і зловживаєте службовим становищем і не в інтересах клубів. Ми не проти єдиного м’яча, титульного чи генерального спонсора чемпіонату. Однак, від цих угод клуби повинні отримувати дивіденди, а не втрачати напрацьоване. Ми усвідомлюємо, що рівень ПФЛ, її імідж і позиціонування необхідно змінювати та розвивати. Але не у такий дешевий популістичний спосіб. Поважайте себе і майте гідну позицію, бо такими діями ви обезцінюєте продукт, який ми усі разом намагаємось створити. Так, ми ще не американська МЛС, але маємо вчитися і рухатися у цьому напрямку. У МЛС підписаний п’ятирічний контракт. За цей час ліга отримає від однієї з відомих торгових марок 700 млн. доларів (!) за п’ять років. А якщо проаналізувати угоди з офіційними постачальниккми м’ячів для інших рейтингових (і не дуже) ліг світу, то ПФЛ зі «своїми тридцятьма м’ячами» опиниться у вкрай гумористичному світлі. Станом на сьогодні ваша організація не спромоглася використати ефективно доступні телевізійні права. І це красномовний факт, який свідчить про бездіяльність маркетингового та комерційного відділів ПФЛ.      

 

Тому, як підсумок усього вищесказаного - ми таки справді сподіваємося, як написано у останньому реченні листа ПФЛ №249 від 05.08.2019 року, що це «непорозуміння носить разовий характер і у подальшому не повториться».

 

 

З повагою,

Президент

ФК «Рух» Львів                                                        Г.Козловський

 

 

Підписатися

Для ексклюзивних пропозиції

та останніх новин

Зворотній зв'язок

Контакти