«Рухівці» обрали найкращих футболістів країни

Головна Новини / «Рухівці» обрали найкращих футболістів країни

Наприкінці листопада у Києві другий рік поспіль відбудеться гала-концерт «Золоті Зірки 2017». До цього проекту долучився і «Рух», адже всі професійні футболісти шляхом голосування обирали символічну збірну чемпіонату України, найкращого тренера та гравця, а також найліпшого серед молоді. Після волевиявлення ми поспілкувалися з одним з організаторів заходу - представником Асоціації футболістів-професіоналів Єгором Копиловим.

Єгоре, яке враження на Вас справили Виннники? Інфраструктуру клубу бачили зсередини?

Ми сюди приїжджаємо вже четвертий рік поспіль. Можу сказати, що інфраструктура клубу та підхід до справи справляють сильне враження.  Тут завжди щось виникає нове, цього разу я побачив сучасний спорткомплекс «Starfit», де є все для відновлення і занять спортсменів. Тренувальна база «Руху» відповідає європейському рівню. Половина клубів Прем’єр-ліги може позаздрити вашій команді.

Ваша мета – визначити лауреатів 2017 року. Розкажіть про умови конкурсу?

Кожен професійний футболіст голосує за символічну збірну України, потім усе підсумовується і виходить одинадцятка найкращих гравців, які виступають у нашій країні. Наставники і капітани команд обирають найкращих з-поміж тренерів, зрілих та молодих футболістів. Цей проект народився у нашій Асоціації, Федерація футболу його підтримала, тож він проводиьтся під патронатом двох організацій. На сьогодні ми об’їхали вже 30 клубів, залишилося ще 22. Уже четвертий тиждень ми у відрядженнях. У Львові розпочали свій візит з винниківського «Руху», потім поїдемо до львівських «Карпат», рівненського «Вересу»,  ФК «Львів» та стрийської «Скали».

У збірну року може потрапити футболіст, який не виступає в УПЛ?

У кожного футболіста-професіонала є такий шанс. Хоча з минулорічного досвіду, у збірну обирають переважно гравців «Шахтаря» і «Динамо». Єдиним винятком був Едуард Соболь, який захищав кольори луганської «Зорі». З цієї ж команди переміг і головний тренер Юрій Вернидуб.

Як відбуваються підрахунки голосів?

Після того, як відбулося голосування в усіх командах, розпочинається підрахунок. Запрошується нотаріус, який візує увесь процес, щоб усе було чесно. Наприклад, минулорічні брошури зберігаються у Федерації футболу Україну, і як що комусь цікаво, можна усе перевірити.  

Зрозуміло, що представникам ПФЛ потрапити до символічної збірної практично нереально. Чи не думали створити для них окрему номінацію?

Ми працюємо за європейською системою Міжнародної Асоціації футболістів-професіоналів (FIFPro). Тобто у нашій країні кожен професіонал долучається до обрання найкращих серед тренерів та гравців, а також символічної збірної. Нещодавно ми її бачили на гала-концерті.  Цей досвід врахували, тож футболісти мають широкий вибір.

Чи можуть футболісти «Руху» голосувати за своїх одноклубників?

Так, у них є таке право, хоча подібне доволі рідко трапляється. Був у нас цікавий випадок у футбольному клубі «Олександрія»: воротар Юрій Паньків сказав, що його команда найкраща в Україні і записав усіх своїх 11 партнерів до символічної збірної чемпіонату.  

Чи об’єктивним є підсумковий результат?

Гадаю, так. Адже голосують професіонали. Вони зіштовхуються на полі між собою і розуміють, які якості повинні бути у гравця, щоб потрапити до символічної збірної.

Окрім Вас, була і знімальна група телеканалу «Футбол». Знову гала –концерт транслюватиметься у прямому ефірі?

Ми готуємо проморолики, які вже найближчим часом вийдуть в ефірі «Футболів». Це буде анонс гала-концерту, який відбудеться 27 листопада у прямому ефірі, часові рамки уточняються, але приблизно це буде о 20.30.

Хто буде ведучим?

Я не маю права це наразі озвучувати.

Окрім гала-концерту під час відвідин клубу ви торкнулися й інших  важливих тем?

Так, у нас є ще два напрямки. Наш юрист консультує щодо мінімальних контрактних вимог, на які пункти потрібно звертати увагу. Адже багатьох помилок хлопці припускаються з року в рік під час укладання угод. Ще одна важлива і болюча тема (зокрема, це стосується Першої та Другої ліг) - договірні матчі. Ми проводимо інструктаж, щоб у разі виникнення такої ситуації гравці зверталися до органів футбольного правосуддя.

Ви кажете про договірні матчі. Здавалося, що у нас нарешті настало затишшя. Зараз ця тема знову ожила і є актуальною?

На даний момент у Прем’єр-лізі договірних матчів немає, вони відбуваються переважно у Першій та Другій лігах. З цим потрібно боротися.

Які матчі є підозрілими у Першій та Другій лігах?

Дивіться, я не маю права про них говорити, але ці матчі, звісно, є. Цим опікується комітет етики та чесної гри. Якщо відбуваються аномальні ставки, то керівництво клубу про це попереджене і повинно зробити відповідні висновки. Можливо, команди не хочуть виносити це все у публічну площину.

Тобто зараз триває розслідування?

Так, я знаю, що триває розслідування. Сподіваюся, що винні будуть покарані. Висловлю свою думку, що за договірний матч футболіста потрібно дискваліфікувати довічно.

Підписатися

Для ексклюзивних пропозиції

та останніх новин

Зворотній зв'язок

Контакти