Олександр Дяченко: Хочеться перемагати завжди, але це нереально (Частина 2)

Головна Новини / Олександр Дяченко: Хочеться перемагати завжди, але це нереально (Частина 2)

У дев’яти з десяти матчів винниківського «Руху» у другій лізі ворота нашої команди захищав Олександр Дяченко. Що цікаво, Дяченко у чотирьох з них відстояв на «нуль» і своєю грою у воротах неодноразово вселяв впевненість у гру захисників, півзахисників та нападників «Руху». У першій частині нашого інтерв’ю Олександр розповів про початок своєї кар’єри, про знайомство з президентом «Руху» Григорієм Козловським та перші професійні команди. У другій частині нашої розмови читайте про кар’єру гравця в київській «Оболоні», винниківському «Русі», а також про нефутбольні захоплення воротаря.

Частина 1

Олександре, як складалася кар’єра в «Оболоні»? Як виник варіант туди перейти?

Був добре знайомив з тренером воротарів, що на той час працював в юнацькій збірній України. На той час він якраз працював в «Оболоні». Також на той час грав в «Оболоні» Валерій Руденко, мій хороший товариш. На жаль, він скоро завершив з футболом через травми. Так і потрапив в «Оболонь», ці люди посприяли моєму переходу. Цей період можна поділити як і на успішний, так і не дуже. Були травми, тому довелося бути поза футболом чотири-п’ять місяців. «Оболонь» тоді була як велика сім’я. Усі були в хороших відносинах між собою. Мені там подобалося. А невдалий період був якраз і пов’язаний з травмою коліна. Коли її залікував, фактично уже в основний склад так і не повернувся.

Після «Оболоні» ти потрапив в «Рух». Ходять чутки, що «Оболонь» хотіла за тебе немалу компенсацію, коли взнала, що «Рух» гратиме у другій лізі.

Так. Це негативний момент. Коли йшов з команди, ми усім подякували та потиснули руки один одному. Ніхто ні до кого не мав претензій. Коли раніше хтось йшов з «Оболоні», ніхто за нікого не просив компенсацій. Через рік мого перебування в «Русі» «Оболонь» захотіла за мене компенсацію. Немає значення сума, але парадокс у тому, що я є більше року не був гравцем «Оболоні». Для мене це був шок. Представники «Оболоні» натякнули, що за два роки з мене зробили футболіста. Добре, що це питання вирішилося на рівні президентів обох клубів.

Як потрапив в «Рух»?

З Григорієм Козловським домовився про мій перехід ще раніше, за півроку до мого завершення контракту з «Оболонню».

Як оціниш старт команди на професійному рівні?

На жаль, втратили очки у таких двох матчах, у яких не мали це робити. Але кожному зрозуміло, що всі ігри у другій лізі виграти фактично нереально. Якби ми ці очки не загубили б зараз, загубили б їх потім. Хотілося б виграти усе, але так не буває.

Як оціниш потенціал теперішнього «Руху»?

Думаю, з цим складом маємо боротися тільки за перше місце.

Що цікаво, твій друг Артем Фаворов був близький до переходу в «Рух». Кажуть, навіть приїжджав до тебе в гості і відвідав один з матчів команди.

Так, Артем приїжджав і ми спілкувалися з ним на цю тему. Втім, він хотів грати у Прем’єр-лізі, тому вибрав «Зірку».

Відійдемо від футболу. Кажуть, що на одному з матчів ДЮФЛ ти одягнув дві праві рукавиці.

(Сміється). Це було приблизно 12-13 років тому. Поспіхом складав сумку: мав дві пари однакових рукавиць. Пригадую, був здивований, коли побачив дві праві рукавиці. У них я не грав, позичив чужі. Якби ні в кого не було рукавиць, був би повний провал (сміється). Уже був готовий стояти без рукавиць, але не впевнений, що це тоді було воротарю дозволено.

Які у тебе захоплення, окрім футболу? Що робиш вільний час?

У вільний час вчу англійську. Можна сказати, що її знаю на середньому рівні. Втім, роботи ще непочатий край. Загалом, я люблю подорожувати. Як то кажуть, історія та географія були мої предмети у школі. Дуже хотілося б поїхати у Китай та Велику Британію. А серед моїх захоплень – рибалка. На початку літа їздив рибалити майже кожного тижня. Дуже б хотів побувати на морській рибалці. На ній не був ще ніколи. А найбільшу рибу, яку вдавалося зловити, це товстолоб на 3,5 кг.   

Чи завжди знаходиш час подорожувати, коли маєш відпустку?

Навіть коли їду з дружиною на море, знаходжу екскурсії і там. Влітку немає такої великої перерви, щоб кудись поїхати на довготривалий термін. Взимку часу більше, але, на жаль, холодно.

Що колекціонуєш?

Збираю шарфи різних футбольних команд. Колекція поки що не дуже велика, але вона росте. У ній не тільки топ-клуби з Європи. Для прикладу, такі клуби як «Палермо», «К’єво», «Спарта». Спочатку хотілося б зібрати усі шарфи з команд топ-чемпіонатів, а потім всі решта. Якщо відверто, шафри з топ-клубів дістати набагато легше, аніж усіх інших.

Чи маєш якісь футбольні забобони?

Забобонів немає, але перед кожною грою завжди слухаю музику. Як то кажуть, розслабляюся, відпочиваю і думаю про гру. У мене такий набір музики, що можна сказати, що слухаю усе поспіль, конкретно якось виконавця та жанр виділяти не можу.

Прес-служба ФК «Рух»

Підписатися

Для ексклюзивних пропозиції

та останніх новин

Зворотній зв'язок

Контакти